İşletmeler için Ticari Tercüme Hizmetlerimiz
Uluslararası alana açılmak isteyen herkes için gerekli olan en temel detaylardan tercüme ihtiyacının karşılanması özellikle uluslararası işleri sürekli olarak yapmaya devam eden firmalar için süreklilik arz etmektedir. Firmalar arası yapılan alım satım süreçlerinde, iş anlaşmalarında, proje oluşturulup bunları sunma aşamalarında ve pek çok yerde firmalar kendi ürettikleri çalışmaların tercümelerine ihtiyaç duyarlar. Yine aynı şekilde yabancı dillerde yazılmış olan metinlerin çok daha iyi şekilde anlaşılması ve bu konuda kimi zaman yasal gerekliliklerin de oluşması durumunda bu tercüme işlemlerinin yapılmasında da Ticari Tercüme desteğinin alınması mümkün olabiliyor. Biz Evren Tercüme Bürosu olarak ticari alandaki tüm işlemleriniz için hangi dilde olursa olsun tercüme işlemini gerçekleştirebiliyoruz.
Hangi Belgeler Tercüme Edilmektedir?
Kişilerin aklına Ticari Çeviri denildiğinde ilk gelen şeyler firmalar arası görüşmelerin, anlaşmaya varılan belgelerin, projelerin tercümesinin yapılması hizmetleri geliyor. Ancak bunların dışında olan pek çok metin için de ticari tercüme desteğinin alınması mümkün olmaktadır. Örneğin; yurt dışı ile irtibatlı bir şekilde çalışmakta olan firmanın oluşturduğu bilanço ve mali rakam tabloları gibi belgeler ticari tercümeyle istenilen dile çevrildikten sonra rahatlıkla uluslararası alanda kabul görecek bir belge haline gelebiliyor. Bunun dışında alım satım süreçlerinin önemli delilleri sayılabilecek belgeler olan ekstreler, faturalar, senetler, sözleşmeler ve alım satım sürecine ilişkin her türlü belgenin de çevrilmesi mümkün olmaktadır.
Ticari Tercümelerin Hukuksal Geçerliliği Var Mı?
Büyük çaplı alım satım işlemleri, raporlamalar, projeler gibi pek çok belge firmaların ilerleyen süreçteki çalışmalarının da ne şekilde ilerleyeceği noktasında oldukça belirleyici etmenlerden olmaktadır. Bu sebeple yapılan Ticari Tercüme işlemlerinin kusursuz bir şekilde yapılması ve güvenilir şekilde firmalara teslim edilmesi gerekmektedir. Bu yönüyle tercüme büromuz istenilen güven düzeyine ulaşmak için ticari tercümelerde de dahil olmak üzere noter tasdikli tercüme hizmeti verebiliyor. Bununla birlikte yeminli tercümanlar aracılığıyla da çevirilerin tamamlanması mümkün olabilmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilmiş olan tercüme işlemleri hukuksal olarak tamamen geçerli olan metinlerden olmaktadır. Böylece uluslararası alanda da kabul görecek metinlerle anlaşmalar yapmak mümkün olabilmektedir.

Fiyatı hesapla
☎ 0212 427 77 00
Şimdi ara