Mecidiyeköy Tercüme Bürosu

Mecidiyeköy, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı bir semtidir. Osmanlı padişahı Abdülmecit zamanında muhacirlere bu toprakların tahsis edilmesi ile birlikte bu bölgede iskân hareketleri başlamıştır. Adını da iskân hareketini bu bölgede başlatan Abdülmecit’ten almaktadır. 1950’li yıllara kadar bölge kırsal bir görünümden ibaretti. Bu yıllara kadar dutluklarıyla meşhur olan bölge, 1950 sonrası iskân politikasıyla birlikte gelişerek İstanbul’un en yoğun merkezlerinden birisi haline gelmiştir. 1970 sonrası ile bölge bir sıçrayış yaşamış ve gelişmesini doruk noktaya taşımıştır. Yapılaşma sürecinde Boğaziçi Köprüsü’nün bağlantı yolu olan D 100 çevre yolunun Mecidiyeköy’den geçmesiyle bölge geniş bir iş alanına da dönüşmüş oldu. Bilişim sektörünün önemli firmalarını da içinde bulunduran semt, bünyesinde birçok alışveriş merkezini de barındırmakta, dolayısıyla sürekli bir yoğunluğa sahne olmaktadır.

Mecidiyeköy Tercüme Hizmetleri

Pek çok iş alanında önemli bir merkez konumunda olan semt, sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda verilen hizmetlere de ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında da tercüme hizmetleri gelmektedir. Mecidiyeköy teknik tercüme alanında, büyük bir ihtiyacın oluştuğu bölgelerden birisidir. Bölgedeki iş ağının zenginliği bu ihtiyacı doğuran başlıca etkenlerden birisi olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra, tercüme hizmetleri, bölgenin iş ziyaretleri konusunda duyduğu simultane çeviri hizmetleri konusunda da yoğun taleplerle karşılaşmaktadır. Tüm bu talepler bağlamında firmalar tercüme hizmetleri vermeye devam etmektedir. Anlık tercüme ve uzun süreçlere ihtiyaç duyan tercüme hizmetleri kapsamında firmamız da hizmet vermektedir.

Sektörlerin Tercüme İhtiyaçları

Çeviri hizmetleri, tek tiple sınırlandırılmayan bir uzmanlık alanıdır. Yani bir çevirmenin tek bir eğitimle size her alanda tercüman olması sağlıklı değildir. Her tercüme işi aslında kendi alanında bir yeterliliğe ihtiyaç duymaktadır. Örneğin hukuki tercüme hizmeti, bir simultane tercümeden çok daha farklı bir alandır. Hukuki bir süreçte size tercümanlık yapacak olan kişinin uluslar arası hukuk terimlerine hâkim olması gerekmektedir. Bu bağlamda tercüme hizmetleri, tek bir çatı altında toplansa da farklı hizmetleri içinde barındıran bir uzmanlık işi olarak bilinmelidir.

Geniş iş ağlarına sahip olan Mecidiyeköy de, tercüme hizmetleri konusunda farklı uzmanlık alanlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda firmamız, iş ağlarınızda ihtiyacınız olan her türlü çeviri hizmetini sizlere sunmaktadır.

Fiyatı hesapla
☎ 0212 427 77 00
admin :