Beyoğlu

Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve 45 tane mahalleden oluşan bir ilçe. Tarihi yarımadanın ve Haliç’in karşısında oluşan bu bölge Orta Çağdan itibaren, Yunan dilinde karşı yaka, öte anlamalrına gelen pera adıyla anılmaktaydı. Türkler tarafından Beyoğlu olarak isimlendirilen bölge, bir beyin oğlunun bölgede bulunan konağından ötürü adlandırıldığı düşünülmektedir.

  1. yüzyılın ilk yarısında içinde az yapının, bol bağ bahçenin bulunduğu Beyoğlu, Galata’dan gelen Hristiyanların bölgeye İstiklal Caddesi boyunca yerleşmesiye gelişmeye başladı.
  2. yy da Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya kapitalist sistemiyle buluşması sonucunda ticarette büyük adımlar atılmaya başlanmasıyla Beyoğlu uluslararası bir ticaret merkezi olmuştur.

Şimdilerde bile kozmopolit yapısını bozmayan Beyoğlu, multi kültürel bir yapıya sahiptir.

Kozmopolit Beyoğlu 

Beyoğlu’nun sokaklarında yürüdüğünüzde kulağınıza birçok farklı dilden sözcüklerin takılması Beyoğlu insanınca çok sıradan bir hal almıştır. Fakat bu durum yine de ortada bir dil sorunun olduğunu göz ardı etmemize neden değil. İstanbul Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan konumu gereği birçok dünya şirketinin bir ayağının bulunduğu ticari ve uluslararası yönden en gelişmiş şehrimizdir. Hal böyle olunca teknik tecüme ve hukiki tercüme yapabilecek hatta toplantılarda simultane çeviri yapabilecek birçok tercümana ihtiyaç duyulmaktadır. Sektördeki bu boşluğu alanında uzman, bir çoğu üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş kalifiye çalışanlarımızla dolduran büromuz sayesinde tercüme işleriniz emin ellerde.

Dünyaya Açılan İlçe Beyoğlu 

Çok kültürlü yapısıyla birçok yabancı insana ev sahipliği yapan ve uluslararası şirketlerin bürolarının bulunduğu ilçemiz tarihten bu yana kozmopolit yapısını korumaya devam etmiştir. Sizde uluslararası arena da iş yapıyorsanız ve şirketiniz bünyesinde profesyonel ve yeminli tercümanlarınız yoksa kalifiye tercümanlarımızla her zaman hizmetinizdeyiz. Birçok belgeniz istediğiniz zaman dilimi içerisinde yeminli tercümanlarımız aracılığıyla Türkçe’ye tercüme edilir. Dilediğiniz konudaki belge, dosya, pasaport ve benzeri evraklarınızı istediğiniz dile ve Türkçe’ye tercüme ediyoruz. Dünya dilleri konusunda uzman çalışan kadromuzla dilediğiniz dil çevirileri hakkında bize danışabilir ve bizden danışmanlık alabilirsiniz.

Sizlere her dilde kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetini sunan yeminli tercümanlarımızla birlikte zamanında iş tesliminin haklı gururunu yaşamaktayız.

Şimdi ara