Akademik Tercüme

Bilimsel alanda çalışma yapan akademisyenler, öğrenciler ve araştırmacılar: yabancı kaynaklardan yararlanmak ve makalelerini  değişik uluslararası platformlarda yayınlamak için genellikle ülkemizde Türkçe – İngilizce dillerinde iki yönlü olarak çeviriye ihtiyaç duymaktadırlar.  Akademik tercüme, bilimsel bir disiplinde kaleme alınan metinlerin tercüme edilmesidir. Akademik çeviri kendine has bir uzmanlık gerektiren bir alan olmasının yanında bir ekip çalışması gerektirir. Çünkü tüm bilim dallarının kendine has terminolojisi olduğu gibi, genel olarak akademik metinleri diğer yazın türlerinden ayıran bir üslup söz konusudur. Alanında uzmanlaşmış olan Akademik Tercüme Departmanımız,  akademisyenlere bilimsel çeviri konusunda profesyonel destek vermeyi hedeflemektedir. Unutulmamalıdır ki, profesyonel olmayan insanlar tarafından yapılacak  akademik  tercümeler, bütün emeklerin boşa gitmesine neden olabilecektir.

Evren Tercüme Bürosu, akademik çalışmalarınız için en yüksek yazı standartlarını karşılayacak tercüme ve paraphrasing hizmeti sunmaktadır. Başta Türkçe – İngilizce yönlerinde olmak üzere Arapça, Almanca, Fransızca gibi tüm dillerdeki  akademik çeviri ihtiyacınızı karşılıyoruz. Başta  araştırma belgeleri, dergi makaleleri, sempozyum tebliğleri, yüksek lisans ve doktora tezleri başta olmak her türlü akademik metin, deneyimli proje yöneticilerimizin denetiminde alanında uzman profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilmektedir. tercüme ediyoruz.

Akademik Çeviri alanında verdiğimiz hizmetler;

  • Yüksek Lisans Tez Çevirisi
  • Doktora Tezi Çevirisi
  • Sempozyum Tebliğleri Tercümesi
  • Akademik Makale Tercümesi
  • Makale Özeti Çevirisi
  • Bitirme Tezi ve Rapor Çevirisi
  • Tıbbi Makale ve Olgu Sunumu Tercümesi

Sosyal bilimler,  fen bilimleri, sağlık bilimleri, eğitim bilimleri, tıp ve eczacılık gibi farklı akademik branşlarda deneyimlitercüman kadrosuna sahibiz. Başka bir tercüme bürosu aramak için zaman kaybetmeden işlerinizi güvenle bize teslime edebilirsiniz.Evren Tercüme Bürosu olarak size ne iyi kaliteyi uygun fiyatlardan sunma garantisi veriyoruz.  Dilerseniz farklı tercümanlardan örnek çeviriler talep edebilir, size en uygun olan çevirmenle çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Aynı şekilde tercüme talebinde bulunurken  250 kelimeye kadar örnek bir çeviri talep edebilir, böyle sizin tarz ve üslubunuzu en iyi yansıtan tercümanla çalıştığınızdan emin olabilirsiniz.

 Hızlı ve ücretsiz fiyat teklifi için lütfen bize ulaşınız.

Fiyatı hesapla
☎ 0212 427 77 00